Spartak Je Pretrpio četvrti Poraz Zaredom, Izgubivši Od Rubina

Sadržaj:

Anonim

Moskovski "Spartak" izgubio je od kazanskog "Rubina" rezultatom 0: 2 u okviru 20. kola ruskog fudbalskog prvenstva. Sastanak se održao u Moskvi na stadionu Otkrytie Arena.

Glavna intriga u moskovskom "Spartaku" bila je pojava novopridošlog Quincyja Promesa u početnoj postavi. Kao rezultat, igrač se pojavio od prvih minuta i mogao je ojačati lijevi bok napada crveno-bijelih, ali nije uspio postići efikasne akcije.

U prvom poluvremenu mogu se zabilježiti dva žuta kartona i isključenje Romana Zobnina. Nakon pauze, trenersko osoblje crveno-bijelih odlučilo je osvježiti centar terena i umjesto Hendrixa na terenu se pojavio Kral.

"Rubin" je 8 minuta nakon početka drugog poluvremena uspeo da iskoristi brojčanu prednost u sastavu i Despotović je otvorio rezultat na meču. Kvaratskhelia je primio dodavanje s dna tuđeg kaznenog prostora, nakon čega je stao pod pritiskom Mosesa i dodavanjem pronašao Despotoviča u posjedu Maksimenka, a udarac udarcem poslao loptu u korner gola.

U 71. minuti susreta glavni sudac utakmice Sergej Lapočkin poravnao je postavke, pokazujući drugog žutog Olivera Abilgora, ali to nije pomoglo crveno-bijelima, a u 89. minuti susreta Despotovič je postigao pogodak. dvostruko.

Spartaku je ovo četvrti poraz zaredom u službenim utakmicama. Spartak je 20. februara izgubio od Dinama u ruskom kupu (0: 2), a prije zimske pauze dva puta zaredom izgubio je u ruskom prvenstvu: Zenit (1: 3) i Soči 0: 1.

Spartak (Moskva) - Rubin (Kazanj) - 0: 2

«Spartacus»: Maksimenko, Žigo, Maslov (Bakaev, 81), Jikia, Ayrton, Moses, Hendrix (Kral, 46), Zobnin, Ponce, Promes, Sobolev.

«Ruby»: Dupin, Samošnjikov, Starfelt, Uremovič, Zuev (Begič, 25), Abilgor, Šatov, Musaev (Jevtik, 80), Kvaratskhelia, Makarov (Bakaev, 85), Despotovič.

Ciljevi: Despotovich, 53, 89.

Upozorenja: Gigot, 12; Mojsije, 20; Zobnin, 37, 45 + 3; Sobolev, 75; Jikia, 87 / Shatov, 7; Begich, 26; Abilgor, 62, 71.

Odstranjivanje: Zobnin, 45 + 3 / Abilgor, 71

Sudija: Sergey Lapochkin (Sankt Peterburg)

28. februara, Moskva. "Otkrytie Bank Arena"